Zasada działania

Przenikanie ciepła przez przegrody budowlane jest zjawiskiem fizycznym, będącym kombinacją trzech procesów:

  • promieniowania, 
  • przewodzenia,
  • konwekcji
W tradycyjnych materiałach izolacyjnych, jak wełna czy styropian, możliwe jest jedynie ograniczenie zjawiska przewodzenia przez przegrodę.

 

Badania wykazują jednak jasno, że w przegrodach budowlanych z pustką powietrzną (poddasza uzytkowe, dachy, strychy, budynki szkieletowe) przewodzenie tylko w 25 procentach ma wpływ na straty ciepła. Zasadniczą natomiast rolę odgrywa tutaj promieniowanie podczerwone, które jest przyczyną strat na poziomie 75 procent.
 
Działanie ociepleń do poddaszy ISOBOOSTER

 

Widzimy więc, że w sposób znaczący możemy ograniczyć straty ciepła, spełniając dwa zasadnicze warunki:
  1. stosując barierę dla promieniowania podczerwonego,
  2. zapewniając istnienie w przegrodzie jednej lub wielu szczelin powietrznych.
Wykorzystując tę wiedzę skonstruowano izolację ISOBOOSTER, która przy niewielkim przekroju poprzecznym zapewnia równoległe zaistnienie obu tych warunków.
 
Działanie naszych mat ociepleniowych opiera się więc głównie na zasadzie odbijania promieniowania cieplnego, które to zjawisko jest w stanie zapewnić komfortowe warunki termiczne  np. na poddaszu użytkowym, czy w budynku zbudowanym w technologii szkieletowej.
 
Bardzo wysokie wartości oporu cieplnego dla mat ISOBOOSTER udało się uzyskać dzięki zastosowaniu folii aluminizowanej o precyzyjnie określonych parametrach fizycznych i chemicznych (emisyjność e=0,03), oraz zapewnieniu obecności po obu stronach aluminium stacjonarnej warstwy powietrza. Rolę poduszki powietrznej pełni tu folia PE o strukturze bąbelkowej o specjalnie dobranym składzie chemicznym i mająca specyficzne właściwości fizyczne.
 
Poprzez zoptymalizowane zwielokrotnienie zastosowanych w ISOBOOSTER warstw (powietrze-aluminium-powietrze) powodujemy, iż 97% promieniowania podczerwonego zostaje odbite, a straty ciepła w przegrodzie budowlanej zredukowane są do minimum.
 
Dodatkowo sama izolacja pełni rolę opóźniacza przepływu pary wodnej, co ma szczególne znaczenie przy modernizowaniu przegrody ocieplonej wcześniej wełną. 
Napisz lub zadzwoń
tel.:
46 816 61 90
e-mail:
info@isobooster.pl
Facebook Smd-Led