Łączenie mat z tradycyjnymi systemami dociepleń poddaszy

 

ISOBOOSTER może być łączony z dowolnym materiałem termoizolacyjnym. Np. w połączeniu z wełną mineralną stosujemy go w miejsce foli paroizolacyjnej.

Mata spełnia wtedy podwójną rolę: ocieplenia i ograniczenia przepływu pary wodnej, która jest silnie absorbowana przez wełnę.

Jeśli stosujemy maty zamiast paroizolacji w połączeniu z wełną, należy pamiętać aby nad wełną zamontowana była membrana wysokoparoprzepuszczalna. ISOBOOSTER działa jak opóźniacz pary, więc trzeba zapewnić odpływ wilgoci z wełny.

Jeśli nad wełną jest już zamontowana membrana niskoparoprzepuszczalna lub dach jest deskowany, przykryty papą, należy zapewnić wentylowaną szczelinę powietrzną.

Jeśli, np. podczas prowadzenia prac termomoderrnizacyjnych starego dachu, nie ma możliwości zamontowania membrany wysokoparoprzepuszczalnej, lub konstrukcyjnie niemożliwe jest stworzenie wentylowanej szczeliny nad warstwa wełny, warto między okładziną ściany a matami ISOBOOSTER, zamontować folię paroizolacyjną ograniczającą zawilgocenie wełny.

 

WSTECZ

Napisz lub zadzwoń
tel.:
46 816 61 90
e-mail:
info@isobooster.pl
Facebook Smd-Led