Publikacje

Innowacje w dziedzinie energii

10/07/2009

W najnowszym wydaniu Senter Novem (lipiec 2009), „Innowacje w dziedzinie energii; Przegląd kilku innowacyjnych technik w dziedzinie energii do zastosowania w budownictwie mieszkaniowym” znajdą Państwo nasz Isobooster na stronie 52. Senter Novem to ważna agencja Holenderskiego Ministerstwa Gospodarki realizująca polityke na zlecenie władz państwowych.
Poniżej artykuł napisany w ramach cyklu „TRWAŁA ENERGIA W HOLANDII” (DEN)”

 

 

TŁUMACZENIE:

Wielowarstwowa folia izolacyjna ISOBOOSTER

Innowacja
Wielowarstwowe folie izolacyjne zbudowane są z dobijających ciepło folii i pęcherzyków powietrza, a ich działanie izolacyjne opiera się na nieprzepuszczalnych właściwościach aluminium i nieruchomego powietrza.

 

Technika
Dzięki wykorzystaniu różnych odbijających ciepło i izolujących właściwości poszczególnych folii możliwe jest skomponowanie stosunkowo cienkiej warstwy izolacyjnej o wysokich wartościach izolacyjnych. Dzięki zastosowaniu tych materiałów możliwe jest uzyskanie wysokich wartości izolacyjnych w istniejących budynkach bez konieczności silnego pogrubiania ścian zewnętrznych. Konieczne jest jednak staranne dopracowanie szczegółów i zwrócenie bacznej uwagi na wykonanie w celu uniknięcia zimnych mostów i problemów z wilgotnością.

Stopień izolacji jest zależny od wielu czynników i może różnić się w poszczególnych sytuacjach. Brak jest jeszcze powszechnie akceptowanej normy europejskiej, na podstawie której można ustalić osiągi folii wielowarstwowych. Dlatego producenci uzyskują różne wartości izolacyjne.

 

Wprowadzenie na rynek
Na rynku dostępne są już różne produkty, zbadane przez TNO lub inne niezależne uznane instytuty badawcze.

WSTECZ
Napisz lub zadzwoń
tel.:
46 816 61 90
e-mail:
info@isobooster.pl
Facebook Smd-Led