ISOBOOSTER latem

Istotną wadą tradycyjnych termoizolacji stosowanych na poddaszach, jest słabe zabezpieczenie przed nagrzewaniem się poddaszy w upalne dni.

Latem, bezpośrednio pod pokryciem, np. z blachodachówki, temperatura może dochodzić nawet do 80 ͦ C. Jeśli w takich warunkach izolacja termiczna nie zadziała prawidłowo, komfort cieplny na poddaszu znacznie się obniża.

Problem ten jest znany wielu użytkownikom poddaszy ocieplonych w sposób tradycyjny. Temperatura powietrza wewnątrz pomieszczenia nierzadko przekracza nawet 30 ͦ C (!)

Wełna czy pianka, mając małą bezwładność cieplną, przy dużej różnicy temperatur, nie zapewni chłodu na poddaszu podczas silnego nasłonecznienia, nagrzewającego dach.

 

Jeśli jednak, głównym procesem fizycznym, ograniczającym przepływ ciepła, będzie odbicie promieniowania podczerwonego, jak ma to miejsce w naszych matach, problem z nagrzewaniem się poddaszy jest minimalizowany.

 

Jedną z ciekawszych cech mat ISOBOOSTER, jest zwiększanie efektywności izolacyjnej wraz z rosnącą różnicą temperatur. Oznacza to, że latem, im wyższa temperatura połaci dachu, tym lepsza wydajność termoizolacji.

Zimą sytuacja się odwraca. Im chłodniej na zewnątrz, tym bardziej wydajne ograniczenie ucieczki ciepła z ogrzewanych pomieszczeń.

 

Z doświadczeń naszych klientów, którzy zastosowali ISOBOOSTER, jako izolację poddasza, wiemy, że w upalne dni, nawet pod pokryciem z blachodachówki, warunki temperaturowe są rzeczywiście komfortowe.

Napisz lub zadzwoń
tel.:
46 816 61 90
e-mail:
info@isobooster.pl
Facebook Smd-Led