Czy ocieplenie matami ISOBOOSTER jest droższe od tradycyjnych rozwiązań?

 

Jeśli porównamy nasze maty do dobrej wełny mineralnej lub pianki PUR, to koszty wykonania ocieplenia dachu są podobne lub niższe.

 

Oczywiście na rynku dostępne są materiały termoizolacyjne w cenach bardzo konkurencyjnych (promocje w dużych sieciach marketów budowlanych), ale tu nasuwa się wątpliwość co do jakości oferowanych produktów.

Pamiętajmy, że izolacja dachu czy poddasza użytkowego ma nam służyć przez długie lata, a jej celem jest utrzymanie komfortu w budynku przy jak najmniejszych kosztach ponoszonych na ogrzewanie.

 

Kupując tanie materiały termoizolacyjne, narażamy się na wieloletnie do nich dopłacanie w rachunkach za gaz, prąd czy olej użyty do ogrzewania domu.

 

W skrajnych przypadkach, kiedy zachowanie zimą komfortowej temperatury pomieszczeń jest niemożliwe,  zaistnieje konieczność ponownego wykonania izolacji lub ewentualnie termomodernizacji na poddaszu. A to już jest, w najlepszym przypadku, zdublowanie wcześniej poniesionych wydatków.

 

Pamiętajmy, że przez dach "ucieka" najwięcej ciepła (do 30%), i tu docieplenie musi dobrze pełnić swoją rolę.

 

Z drugiej strony, zakup dobrej jakościowo termoizolacji, która z biegiem lat nie straci swoich właściwości cieplnych, szybko zostanie zrekompensowana przez niższe rachunki za ogrzewanie.

WSTECZ

Napisz lub zadzwoń
tel.:
46 816 61 90
e-mail:
info@isobooster.pl
Facebook Smd-Led