Aktualności

UWAGA na nieorginalny materiał przypominający maty ISOBOOSTER

21/10/2019

Zwracamy Państwa uwagę na fakt, iż na rynku materiałów budowlanych pojawiły się produkty podobne do oryginalnych mat termorefleksyjnych ISOBOOSTER®. Maty te mogą mieć bardzo obniżoną trwałość, gdyż produkowane są ze zwykłych folii opakowaniowych, które w wyniku wysokich temperatur panujących bezpośrednio pod dachem, ulegają szybkiej degradacji.

 

Aby wykluczyć takie niebezpieczeństwo, radzimy zażądać od sprzedawcy raportów z badań starzeniowych, wykonanych w certyfikowanych instytutach badawczych. Nie mogą to być badania starzeniowe wykonane pod kątem zawilgocenia mat, gdyż nie odzwierciedlają tego co faktycznie stanie z materiałem po np. 70 latach pracy. Prawidłowe badania polegają na symulowaniu przyspieszonego procesu starzenia jaki jest przewidziany dla materiałów PE.

Badania wykonane wg normy PN-85/C-89080 nie są tu w żaden sposób miarodajne, gdyż norma ta określa tylko czy dane tworzywo jest źródłem pożywienia dla grzybów, lub czy badane tworzywo sztuczne ulega działaniu grzybów pleśniowych w obecności dodatkowych źródeł pożywienia.

 

Folie o strukturze bąbelkowej, stanowiące element oryginalnych mat ISOBOOSTER®, produkowane są pod ścisłą kontrolą i zawierają specjalnie dobrane dodatki antystarzeniowe, radykalnie wydłużające żywotność materiału. Potwierdzeniem na to są raporty z badań starzeniowych, wykonanych na potrzeby naszych izolacji, które określiły żywotność folii użytych w izolacji ISOBOOSTER® na 70 lat.

WSTECZ
Napisz lub zadzwoń
tel.:
46 816 61 90
e-mail:
info@isobooster.pl
Facebook Smd-Led